Online Destek Hattı
mate çayı
 
 


 

mate çayı mate çayı mate çayı


Mate Çayı İçeriği;

Mate yaprağı: Tüm dünyada obezite tedavisinde kullanılan mate çayı, yağ emilimini engelleyerek vücuttan su atımını kolaylaştırıyor. Her yaşta insanın rahatça kullanabileceği bitki, iştahı kapatarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

Yeşil çay: Son yıllarda kullanımı bir hayli artan yeşil çay, vücutta biriken toksinleri atarak sindirimi kolaylaştırıyor.

Funda yaprağı: İyi bir böbrek çalıştırıcı ve idrar sökücü olan yaprak, bu özelliğiyle zayıflamaya yardımcı oluyor.

Biberiye: Yağ eritici ve hazım kolaylaştırıcı bu bitki, vücutta biriken toksinleri atarak ideal bir kiloya kavuşmanızı sağlıyor.

Kekik: Halk arasında yaygın olarak kullanılan kekik, sindirimi kolaylaştırarak vücuttaki fazla suyu atarak kilo vermenizi sağlıyor.

Ürünümüzün Kullanım Önerisi: Günde 3 defa 1 kapsül yemek öncesi yada sonrası veya sağlık uzmanınızın öngördüğü şekilde kullanılması tavsiye edilir.

Bitki Adı: Mate
Bitkinin Latince Adı: Ilex paraguariensis
Bitkinin Bilinen Diğer Adları: -

Bu Bitki Hakkında Çıkan Çeşitli Yazı ve Alıntılar:
Mate, Güney Amerika’da yetişen “Ilex paraguariensis” isimli bitkinin yeşil yapraklarıdır. İlk kullanıcıları Güney Amerika yerlileri olup, sonraları Cizvit rahipleri tarafından düzenli olarak üretilmiş ve uyarıcı etkisi nedeni ile çay ve kahve yerine tüketilen günlük bir içecek olarak kullanıla gelmiştir. Asırlardır Güney Amerika yerlileri tarafından güç ve şifa kaynağı olarak tüketilen Mate çayı, bu özellikleri ile kıtanın milli içeceğidir. Mate Çayı, en çok Paraguay’da yetişen tropikal bir bitkiden (Ilex paraguariensis) elde edildiği için Paraguay Çayı olarak da biliniyor. 
Mate Çayı tüm dünyada obeziteye karşı kullanılmaktadır. Vücutta yağ emilimini engellediği düşünülen Mate çayı , yağların hızlı yakılmasına destek olarak vücuttan su atılımına destek vermektedir. Aynı zamanda kafein benzeri özelliklere sahip fakat kafeinin kötü etkisine sahip değildir. Her yaştan grubu tarafından kullanılabilir. Metabolizması yavaş işleyen kişiler için son derece sağlıklı bir içecektir. Tam etki için günde üç fincan tüketilmelidir.

Mate Çayı Ne İşe Yarar?

  • Vücuttan su atımına yardım eder, böylece ödem giderici etki sağlayabilir.
  • Yağların hızlı yakılmasına destek olur. Bu nedenle rejimlerde ve obeziteye karşı sıkça kullanılır.
  • Yüksek orandaki vitamin ve mineral içeriği ile vücuda enerji verebilir.
  • Dokuları zararlı dış etkenlere karşı korunmasına destek olarak, yaşlanma etkilerini geciktirir, vücudun direncini arttırabilir.

Bu bitkinin kullanımına ait Genel Uyarı:
Hamile kadınların ve 12 yaş altındaki çocukların bu ürünü bir hekim gözetimi altında kullanmaları önerilir.

Ürünümüz bir gıda takviyesidir. Ürünümüz bir ilaç değildir ve ilaç olarak görülmemelidir. Ürünümüz bu niteliklerle veya amaçlarla kullanılmamalıdır. Firmamız, ürünleri ile ilgili herhangi bir hastalığı önleyici veya tedavi edici bir taahhütte bulunmamaktadır. Yukarıdaki bilgiler ürün içinde kullanılan bitkiye ait geleneksel kullanım amaçlarını yazmakta olup, bu bitki ile ilgili bilimsel araştırmalar ve çalışmalar sonucu elde edilen verilerden alınmıştır.